top of page

İZLER SURETLER
Belgesel, Kültür, Sanat, Fotoğraf

  • 4373222_imdb_logo_logos_icon

Yapım: Kulefilm

Yönetmen: Seyfettin Tokmak

Görüntü Yönetmeni: Kağan Daldal

 

Fotoğraf Sanatçıları: Orhan Cem Çetin, Özlem Şimşek, Ege Kanar, Aslı Narin, Kerim Suner, Selim Süme, Cemre Yeşil Gönenli, Ali Alışır, Ani Çelik Arevyan, Ahmet Ertuğ, Alp Sime, Aydın Berk Bilgin, Kamil Fırat, Suzan Pektaş, Merih, Akoğul, Volkan Kızıltunç, Selim Seval, Sinem Dişli, Tuna Uysal, Sevil Alkan, Mustafa Seven, Timurtaş Onan, Yusuf Darıyerli, Erdem Varol, Metehan Özcan, Mert Acar.

Orhan Cem Çetin

Orhan Cem Çetin'in sanat anlayışı ve fotoğrafa yaklaşımı Stüdyosundaki çalışmaları, fotoğraflama süreci, sergilerinden çeşitli görüntüler, portfolyosundan örneklere yer verilerek anlatılır.

Screen Shot 2023-07-25 at 12.31.08 copy.jpg

Ahmet Ertuğ

Mimarlık eğitimini fotoğraf bilgisiyle birleştiren sanatçı, tarihi binalar, kalıntılar, kütüphaneler, kliseler ve camiler gibi yapıları mimari bir bakış açısıyla fotoğraflıyor. Kamerasını koyacağı yeri, binayı tasarlayan mimarın eserine baktığı noktayı belirleyerek bulan sanatçı, kamerasını binanın kalbine koyduğunu dile getiriyor.

Screen Shot 2023-07-25 at 14.53.41 (2) copy.jpg

Alp Sime

Fotoğrafta "asılı kalmış an"ın peşinde olan sanatçı, bunun yakalanamayacağını, ancak çekilen onlarca fotoğraf arasından seçilirken fark edilebileceğini söylüyor. 

Screen Shot 2024-04-09 at 21.35.04.png

Suzan Pektaş

“Ben nereye aitim? Kadın olarak portremi arıyorum projelerimde bir göçmen olarak portremi arıyorum, bir anne olarak portre mi arıyorum. Dolayısıyla çektiğim karakterlerde de aslında kendi yansımı bulmak istiyorum.” S.P.

Screen Shot 2023-07-25 at 15.00.30 (2) copy.jpg

Sinem Dişli

"“Alternatif fotoğraf yani kamerasız fotoğraf tekniklerinde özellikle kağıdın ve kimyanın onlarca defa denenmiş halinden size öğrettiği bir şey var ve ben o öğrendiğim şey üzerinden tahminlerle yeniden aynı şeyi yaparak tahmin ettiğime en yakın olasılığı bulabilmem alternatif fotoğraf teknik kullanmam için baş neden aslında." S.D.

TASARIM_FOTO8.jpg

Ali Alışır

Çok uzun yıllar resim sanatıyla uğraşan ve resimden gelen yeteneğini çağdaş fotoğraf sanatıyla bir araya getiren sanatçı, 21. yy yaşamını, sanal kavramı çerçevesinde inceleyen eserler üretiyor.

Screen Shot 2023-07-25 at 14.56.47 (2) copy.jpg
bottom of page