top of page

2010/23

50'yi aşkın ülkede yaptığımız çekimlerle, dünyanın birçok farklı noktasını ekranlara taşıdık. Güney Amerika futbol kültürünü yaşatarak, Rivaldo'dan Neymar'a kadar futbolun yıldız isimlerine mikrofon uzatıp, her derbide taraftar gruplarıyla tribünde yer aldığımız 10'ların Kıtası, 60 haftadan daha fazla Türk futbolseveriyle buluştu.

 

Wimbledon ve Amerika Açık Tenis turnuvaları gibi büyük organizasyonlara giderek, her bölümünde WTA Tenis Turnuvası'nın başka bir ayağına yer verdiğimiz İstanbul'a Giden Yol'la dünyanın en iyi raketlerini sporseverlerin karşısına çıkardık.

 

Afrika, Avrupa ve Asya Kıtalarını kare kare dolaşan Fotoğraf Gezgini ve 2010 Ocak depreminin ardından Haiti'de çekilen Hayata Bir Kare: Haiti belgeseli gibi birçoğu Türkiye'de ilk olan yapıma imza attık.

Orta Dünya Fırtınası ile Londra, Paris gibi Avrupa ülkelerinden Tunus, Libya, Mısır, Suriye, Irak ve Yemen sokaklarına; Orta Doğuyu kasıp kavuran Arap ayaklanmaların izini  sürüdük.

Screen Shot 2023-08-06 at 13.01 copy.jpg
Son_toplayicilar_Yazi.png
Screen Shot 2023-08-06 at 11.26.06.jpg
Zerre_Yazi.png

“Zerre/ The Particle” isimli uzun metraj sinema filmimiz 30 ülkede gösterime girdi. Uluslararası 35. Moskova Film Festivali’nde, büyük ödül olan “Altın Saint George” da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası festivallerden pek çok ödül kazandık. 

Oyuncu Kıvanç Kasabalı ile birlikte 52 bölüm boyunca “Şehirden Uzakta” belgeseliyle Türkiye’nin en ücra köylerine gidip, şehrin dışında bir hayat kurma hayalinin uzaktan göründüğü kadar cazip olup olmadığını test ettik. İstanbul dışında hiç yaşamamış Kıvanç Kasabalı için köyde sıradan bir gün, kendini denediği bir maceraya dönüştü. 

 

"Annem’den Uzakta" ve "Rikki’nin Türkiye Rotası" ile Türkiye’nin pek de bilinmeyen coğrafya ve lezzetlerini gün yüzüne çıkartırken, "Son Toplayıcılar" belgeseliyle, gecenin karanlığında bataklıklarda kurbağa toplayanlardan, mağaralarda yarasa gübresi toplayanlara, Türkiye genelinde zorlu coğrafyalarda, topladıkları ile geçinen insanların hayatlarını anlattık.

Hayalgücü ve tutkuyla çalışarak, sinema ve belgesel projeleri üretmeye devam ediyoruz, 

bottom of page